| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 9 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.465" (11.811mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.215" (5.461mm) |
| Length - Stack Height: | 0.250" (6.350mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
HW-04-07-G-D-200-100Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 936 $1.23000 |
![]() |
DW-03-15-S-D-260Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 934 $1.23000 |
![]() |
DW-03-15-S-D-275Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 934 $1.23000 |
![]() |
DW-03-15-S-D-300Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 934 $1.23000 |
![]() |
DW-03-15-SM-D-433Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 934 $1.23000 |
![]() |
HW-03-08-S-D-215-220Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 904 $1.23000 |
![]() |
TW-04-08-G-S-175-270Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 864 $1.23000 |
![]() |
TW-04-08-G-S-185-275Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 864 $1.23000 |
![]() |
TW-04-08-G-S-185-375Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 864 $1.23000 |
![]() |
TW-04-08-G-S-295-395Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 864 $1.23000 |