| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.673" (17.094mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.233" (5.918mm) |
| Length - Stack Height: | 0.300" (7.620mm) |
| Length - Tail: | 0.140" (3.556mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-05-06-T-D-330-170Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-375-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-375-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-397-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-400-200Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-433-130Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-435-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-450-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-473-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
HDWM-04-57-S-S-385Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 261 $1.20000 |