| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.673" (17.094mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.166" (4.216mm) |
| Length - Stack Height: | 0.397" (10.084mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-05-06-T-D-400-200Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-433-130Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-435-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-450-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-473-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
HDWM-04-57-S-S-385Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 261 $1.20000 |
![]() |
HDWM-04-57-S-S-415Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 261 $1.20000 |
![]() |
HDWM-02-58-G-D-400-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD |
In Stock: 259 $1.20000 |
![]() |
HW-02-11-G-S-565-SM-LCSamtec, Inc. |
CONN HDR 2POS 0.1 STACK SMD GOLD |
In Stock: 259 $1.20000 |
![]() |
DW-06-20-G-S-875Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 257 $1.20000 |