| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, EW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.930" (23.622mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.100" (2.540mm) |
| Length - Stack Height: | 0.500" (12.700mm) |
| Length - Tail: | 0.330" (8.382mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-05-06-T-D-170-380Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-300-140Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-330-170Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-375-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-375-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-397-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-400-200Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-433-130Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-435-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |
![]() |
TW-05-06-T-D-450-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.20000 |