| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.594" (15.088mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.194" (4.928mm) |
| Length - Stack Height: | 0.300" (7.620mm) |
| Length - Tail: | 0.100" (2.540mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-05-05-T-D-340-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.17000 |
![]() |
TW-05-05-T-D-375-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.17000 |
![]() |
TW-05-05-T-D-375-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.17000 |
![]() |
TW-05-05-T-D-394-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.17000 |
![]() |
TW-05-05-T-D-395-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.17000 |
![]() |
TW-05-05-T-D-400-087Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.17000 |
![]() |
TW-05-05-T-D-400-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.17000 |
![]() |
TW-05-10-T-D-320-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.17000 |
![]() |
TW-05-10-T-D-400-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.17000 |
![]() |
HDWM-02-55-S-D-250-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD |
In Stock: 268 $1.17000 |