| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HDWM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 4 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.590" (14.986mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.340" (8.636mm) |
| Length - Stack Height: | 0.250" (6.350mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-12-11-T-S-800Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 258 $1.17000 |
![]() |
DW-06-14-G-S-1000Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 257 $1.17000 |
![]() |
DW-06-14-G-S-1085Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 257 $1.17000 |
![]() |
DW-06-14-G-S-1090Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 257 $1.17000 |
![]() |
DW-06-14-G-S-1126Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 257 $1.17000 |
![]() |
DW-06-14-G-S-1181Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 257 $1.17000 |
![]() |
DW-05-19-T-D-1000Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 251 $1.17000 |
![]() |
DW-05-19-T-D-1015Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 251 $1.17000 |
![]() |
DW-05-19-T-D-1030Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 251 $1.17000 |
![]() |
DW-05-19-T-D-1040Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 251 $1.17000 |