| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BXF |
| Package: | Cut Tape (CT)Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 15 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 350 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.709" (18.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
B41570A7109Q000TDK EPCOS |
CAP ALUM SCREW TERM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41570A7478Q000TDK EPCOS |
CAP ALUM SCREW TERM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43570A2227Q000TDK EPCOS |
CAP ALUM SCREW TERM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43570A4157Q000TDK EPCOS |
CAP ALUM SCREW TERM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43305A2188M007TDK EPCOS |
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP-IN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43644E6107M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP-IN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43644E6826M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 82UF 20% 500V SNAP-IN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43644E6826M080TDK EPCOS |
CAP ALUM 82UF 20% 500V SNAP-IN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43644F6107M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP-IN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43644F6157M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP-IN |
In Stock: 0 $0.00000 |