| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KXM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.68 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 243.8Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 9.6 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 24 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | 67.5 Ohms |
| Lead Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492" (12.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
686LMU400M2BCCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
686LMU450M2BDCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
686UVK010MEWCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 68UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
687LMU200M2BHCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
687LMU200M2DECornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
688LMU035M2BGCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
827LMU250M2EECornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
100YXA1000MEFC18X40Rubycon |
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
100YXA100MEFC10X20Rubycon |
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
100YXA10MEFCCE5X11Rubycon |
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |