| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 350 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 366mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 3.02 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 4.3186 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.984" (25.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.575" Dia (40.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - 5 Lead |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ESMH351VSN221MR30SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP |
In Stock: 0 $2.73105 |
![]() |
ESMH3B1VNN151MQ25SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 150UF 20% 315V SNAP |
In Stock: 0 $2.17035 |
![]() |
ESMH3B1VNN221MQ30SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP |
In Stock: 0 $2.53890 |
![]() |
ESMH3B1VNN471MA30SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP |
In Stock: 0 $3.73065 |
![]() |
ESMH3B1VQT222MB80TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 315V RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH3J1VSN471MA35SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% SNAP |
In Stock: 0 $3.94485 |
![]() |
ESMH400VND473MB80TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47000UF 20% 40V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH400VNN273MA63TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 40V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH401VEN441MR45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 440UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH401VEN661QR55TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 660UF 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |