| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UPW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 8000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 115 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 184 mA @ 10 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.240" (31.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
UPW2W2R2MPHNichicon |
CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
UPW2W330MHHNichicon |
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
UPW2W330MRH6Nichicon |
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
UPW2W3R3MHHNichicon |
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
UPW2W470MRHNichicon |
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
UPW2W4R7MHHNichicon |
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
UVR0J101MDANichicon |
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
UVR0J102MPANichicon |
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
UVR0J103MHANichicon |
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
UVR0J153MHANichicon |
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |