| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 104 PHL-ST |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 200 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 12mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 19.9 A @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 9 mOhms |
| Lead Spacing: | 1.252" (31.80mm) |
| Size / Dimension: | 2.992" Dia (76.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 5.972" (151.70mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - Screw Terminals |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MAL210452153E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 15000UF 20% 200V SCREW |
In Stock: 0 $118.07250 |
![]() |
B43725A5688M000TDK EPCOS |
ALUM ELECT 450V 6800UF SCREW TER |
In Stock: 0 $118.09094 |
![]() |
550322T450DF2BPCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 3200UF 450V SCREW |
In Stock: 0 $118.11300 |
![]() |
DCMC153T200CF2BCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 15000UF 200V SCREW |
In Stock: 0 $118.20533 |
![]() |
E37L501CPN822MFK0UUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 8200UF 20% 500V SCREW |
In Stock: 0 $118.25200 |
![]() |
E37F451CPN123MEM9UUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 12000UF 20% 450V SCREW |
In Stock: 0 $118.29778 |
![]() |
DCMC312T450DD2BCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 3100UF 450V SCREW |
In Stock: 0 $118.43100 |
![]() |
B43564D5338M7TDK EPCOS |
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW |
In Stock: 0 $118.69667 |
![]() |
LNC2G822MSEHBBNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $118.88600 |
![]() |
LNC2G822MSEHBNNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $118.88600 |