| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 150D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.068 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 75 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZH685K035CRLB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85546 |
T97F336K050ESBVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 50V 3024 |
In Stock: 0 $10.85700 |
|
![]() |
M39003/01-7080/P98Vishay / Sprague |
CAP TANT 12UF 5% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $10.85700 |
![]() |
TAZH106J035LBSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85700 |
![]() |
TAZG685J035LBSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85700 |
![]() |
TAZG107K010LBLB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85700 |
![]() |
TBJB475K016JWSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85917 |
![]() |
TBJV477K006LBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85920 |
![]() |
TBJV687K006LBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 950 $10.85920 |
![]() |
TBJV477M006LBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85920 |