| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T97 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3024 (7660 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | F |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-7080/P98Vishay / Sprague |
CAP TANT 12UF 5% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $10.85700 |
![]() |
TAZH106J035LBSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85700 |
![]() |
TAZG685J035LBSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85700 |
![]() |
TAZG107K010LBLB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85700 |
![]() |
TBJB475K016JWSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85917 |
![]() |
TBJV477K006LBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85920 |
![]() |
TBJV687K006LBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 950 $10.85920 |
![]() |
TBJV477M006LBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85920 |
![]() |
TBJV227K016LBSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85920 |
![]() |
M39003/01-2488/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $10.86800 |