| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, 13008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3017 (7644 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.173" (4.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T493B226K010BH6420KEMET |
CAP TANT 22UF 10% 10V 1411 |
In Stock: 0 $9.74243 |
|
![]() |
M39003/01-2968/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
M39003/01-2982/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
M39003/01-2995/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
M39003/01-3013/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
M39003/01-3016/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
M39003/01-3027/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
152D107X0020R2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
TBJD686K020LRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
TBJD336K020LRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.74358 |