| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 152D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJD686K020LRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
TBJD336K020LRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.74358 |
13008-003KESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 1000UF 10% 4V 3017 |
In Stock: 0 $9.74820 |
|
13008-003MESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 1000UF 20% 4V 3017 |
In Stock: 0 $9.74820 |
|
![]() |
TAZV227K016LRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.74820 |
![]() |
TAZV157K016LRSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.74820 |
![]() |
TAZV337K010LRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.74820 |
![]() |
TAZB225K020LBSB0845Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.74875 |
T110B225M100ASKEMET |
CAP TANT 2.2UF 20% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.75040 |
|
T110B105M100ASKEMET |
CAP TANT 1UF 20% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.75040 |