| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T493 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 700mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | B (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-2968/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
M39003/01-2982/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
M39003/01-2995/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
M39003/01-3013/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
M39003/01-3016/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
M39003/01-3027/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
152D107X0020R2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
TBJD686K020LRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.74358 |
![]() |
TBJD336K020LRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.74358 |
13008-003KESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 1000UF 10% 4V 3017 |
In Stock: 0 $9.74820 |