| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 150D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.15 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 125 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
150D224X9125A2BE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 0.22UF 10% 125V AXIAL |
In Stock: 0 $8.28300 |
|
150D334X9125A2BE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 0.33UF 10% 125V AXIAL |
In Stock: 0 $8.28300 |
|
![]() |
T95R226M050LZALVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $8.28520 |
![]() |
T95R226M050LZASVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $8.28520 |
![]() |
M39003/01-2411Vishay / Sprague |
CAP TANT 3.9UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.28960 |
![]() |
M39003/01-2411HVishay / Sprague |
CAP TANT 3.9UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.28960 |
![]() |
M39003/01-6260/98Vishay / Sprague |
CAP TANT 0.56UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.28960 |
![]() |
TBJD107K016CRSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJC476K006CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJD336K010CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |