| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T95 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 390mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2824 (7260 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150" (3.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-2411Vishay / Sprague |
CAP TANT 3.9UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.28960 |
![]() |
M39003/01-2411HVishay / Sprague |
CAP TANT 3.9UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.28960 |
![]() |
M39003/01-6260/98Vishay / Sprague |
CAP TANT 0.56UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.28960 |
![]() |
TBJD107K016CRSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJC476K006CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJD336K010CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJD227K010CRSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJC336K010CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJD476K010CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJD686K016CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |