| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TBJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.1Ohm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | B (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJD227K010CRSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJC336K010CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJD476K010CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJD686K016CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJC476M016CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJC476K016CRSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJC106K016CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJD476K016CRSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJC156K010CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |
![]() |
TBJD107M006CRSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.29520 |