| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | D (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-8180/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.33UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $6.03680 |
![]() |
M39003/01-8185/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.47UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $6.03680 |
![]() |
M39003/01-8190/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.68UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $6.03680 |
![]() |
M39003/01-8195/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 1UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $6.03680 |
![]() |
TBJC336K020CBSZ0700Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03680 |
![]() |
TBJC685K020CBSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03680 |
![]() |
TAZE105K050CSSZ0H45Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03680 |
T354L156K050ASKEMET |
CAP TANT 15UF 50V 10% RADIAL |
In Stock: 0 $6.04560 |
|
T510X107K020ATE045KEMET |
CAP TANT 100UF 10% 20V 2917 |
In Stock: 0 $6.04668 |
|
T510X226K035ATE100KEMET |
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917 |
In Stock: 0 $6.04668 |