| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T510 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 45mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | X |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T510X226K035ATE100KEMET |
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917 |
In Stock: 0 $6.04668 |
|
![]() |
T95R127K020ESASVishay / Sprague |
CAP TANT 120UF 10% 20V 2824 |
In Stock: 0 $6.05000 |
![]() |
T95R127M020ESASVishay / Sprague |
CAP TANT 120UF 20% 20V 2824 |
In Stock: 0 $6.05000 |
![]() |
T95R187K016ESASVishay / Sprague |
CAP TANT 180UF 10% 16V 2824 |
In Stock: 0 $6.05000 |
![]() |
T95R187M016ESASVishay / Sprague |
CAP TANT 180UF 20% 16V 2824 |
In Stock: 0 $6.05000 |
![]() |
T95R227K010ESASVishay / Sprague |
CAP TANT 220UF 10% 10V 2824 |
In Stock: 0 $6.05000 |
![]() |
T95R227M010ESASVishay / Sprague |
CAP TANT 220UF 20% 10V 2824 |
In Stock: 0 $6.05000 |
![]() |
T95R337K010ESASVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 10% 10V 2824 |
In Stock: 0 $6.05000 |
![]() |
T95R337M010ESASVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 10V 2824 |
In Stock: 0 $6.05000 |
![]() |
T95R397K6R3ESASVishay / Sprague |
CAP TANT 390UF 10% 6.3V 2824 |
In Stock: 0 $6.05000 |