| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.18 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-2586/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.27UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91565 |
![]() |
M39003/01-2593/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.68UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91565 |
![]() |
M39003/01-2594/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.68UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91565 |
![]() |
TPSE476M020H0150Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.91665 |
T322C226K006ASKEMET |
CAP TANT 22UF 10% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |
|
T322C106K015ASKEMET |
CAP TANT 10UF 10% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |
|
T322C156K015ASKEMET |
CAP TANT 15UF 10% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |
|
T322C685K025ASKEMET |
CAP TANT 6.8UF 10% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |
|
T322C225K035ASKEMET |
CAP TANT 2.2UF 10% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |
|
T322C335K035ASKEMET |
CAP TANT 3.3UF 10% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |