| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T322 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 6 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 3.7Ohm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | C |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T322C106K015ASKEMET |
CAP TANT 10UF 10% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |
|
T322C156K015ASKEMET |
CAP TANT 15UF 10% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |
|
T322C685K025ASKEMET |
CAP TANT 6.8UF 10% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |
|
T322C225K035ASKEMET |
CAP TANT 2.2UF 10% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |
|
T322C335K035ASKEMET |
CAP TANT 3.3UF 10% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $1.91727 |
|
![]() |
TM3D107K004HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 4V 2917 |
In Stock: 0 $1.91840 |
![]() |
TM3D107K010HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.91840 |
![]() |
TM3D107M010HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.91840 |
![]() |
TM3D107M004HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 4V 2917 |
In Stock: 0 $1.91840 |
![]() |
TM3D107K004LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 4V 2917 |
In Stock: 0 $1.91840 |