| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T350, UltraDip II |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.5Ohm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.299" Dia (7.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.402" (10.20mm) |
| Lead Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Manufacturer Size Code: | H |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TPSD107K016H0100Elco (AVX) |
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.85020 |
|
![]() |
TRJD107M016A0150Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.85020 |
TACV106K010RTAElco (AVX) |
CAP TANT 10UF 10% 10V 1206 |
In Stock: 0 $1.85185 |
|
TPSV687M006R0050Elco (AVX) |
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2924 |
In Stock: 0 $1.85565 |
|
![]() |
T95X226K004LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X226K6R3LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X226M004LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X226M6R3LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X336K004LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
TPSY107K006R0100Elco (AVX) |
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.85625 |