| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TPS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2924 (7361 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.148" (3.75mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | V |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
T95X226K004LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X226K6R3LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X226M004LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X226M6R3LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X336K004LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
TPSY107K006R0100Elco (AVX) |
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.85625 |
|
TPSY157K010R0100Elco (AVX) |
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.85625 |
|
TPSY226K035R0200Elco (AVX) |
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917 |
In Stock: 0 $1.85625 |
|
TPSY227K010R0150Elco (AVX) |
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.85625 |
|
TPSY337K006R0150Elco (AVX) |
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.85625 |