| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TACmicrochip®, TAC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2Ohm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | V |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TPSV687M006R0050Elco (AVX) |
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2924 |
In Stock: 0 $1.85565 |
|
![]() |
T95X226K004LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X226K6R3LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X226M004LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X226M6R3LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
![]() |
T95X336K004LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.85625 |
TPSY107K006R0100Elco (AVX) |
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.85625 |
|
TPSY157K010R0100Elco (AVX) |
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.85625 |
|
TPSY226K035R0200Elco (AVX) |
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917 |
In Stock: 0 $1.85625 |
|
TPSY227K010R0150Elco (AVX) |
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.85625 |