| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T354, UltraDip II |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2Ohm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.449" (11.40mm) |
| Lead Spacing: | 0.250" (6.35mm) |
| Manufacturer Size Code: | G |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAJE686M020HNJElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.82182 |
TPSD227M010H0100Elco (AVX) |
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.82325 |
|
![]() |
TM3D476K6R3HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.82456 |
![]() |
TM3D476M6R3HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.82456 |
![]() |
TM3D476K6R3LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.82456 |
![]() |
TM3D476M6R3LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.82456 |
CWR11HH475KCKEMET |
CAP TANT 4.7UF 10% 15V 1411 |
In Stock: 0 $1.82520 |
|
CWR11JH335KCKEMET |
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1411 |
In Stock: 0 $1.82520 |
|
![]() |
T95Y106K020CZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 20V 2910 |
In Stock: 0 $1.82655 |
![]() |
T95Y106K025CZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 25V 2910 |
In Stock: 0 $1.82655 |