| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 900mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
595D107X0016C8TVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 16V 2812 |
In Stock: 0 $1.71952 |
|
595D337X06R3C8TVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2812 |
In Stock: 0 $1.71952 |
|
![]() |
TACH106M010XDCElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.72040 |
![]() |
TPSD107K020R0085VElco (AVX) |
CAP TANT 100UF 10% 20V 2917 |
In Stock: 0 $1.72040 |
![]() |
THJD226K035HJNElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.72100 |
TPCR105K025X3000Elco (AVX) |
CAP TANT 1UF 10% 25V 0805 |
In Stock: 0 $1.72260 |
|
TPSD107K010H0100Elco (AVX) |
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.72260 |
|
TPSD336K020H0200Elco (AVX) |
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917 |
In Stock: 0 $1.72260 |
|
TPSD476K016A0150Elco (AVX) |
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.72260 |
|
595D227X96R3G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2214 |
In Stock: 0 $1.72260 |