| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Mated Stacking Heights: | 9mm, 10mm, 11mm, 12mm |
| Height Above Board: | 0.303" (7.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
10124017-1021225LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 25POS. HEADER CONAN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10124017-1021221LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 21POS. HEADER CONAN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137362-121426LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.77398 |
![]() |
91911-21411LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONAN HDR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
61083-042402PLFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
91901-31231Storage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONAN HEADER ASSY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-124509LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $3.04990 |
![]() |
61082-041002LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN RCPT SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-084520LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.57350 |
![]() |
10124017-3131169LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 69POS. RECEPTACLE CONA |
In Stock: 0 $0.00000 |