| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Conan™, MezzSelect™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 69 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 15.0µin (0.38µm) |
| Mated Stacking Heights: | 4.15mm, 4.5mm, 5mm, 6mm, 7mm |
| Height Above Board: | 0.129" (3.28mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
10124017-3021125LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 25POS. RECEPTACLE CONA |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-124427LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.98074 |
![]() |
10137362-081429LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.51272 |
![]() |
10137362-081522LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.47320 |
![]() |
89646-021LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
80 POS. .050 VERT. RECPT-. ASSY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10124017-1021325LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 25POS. HEADER CONAN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-124429LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.98074 |
![]() |
10137305-124426LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.98074 |
![]() |
10137305-124500LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $3.04990 |
![]() |
10137305-084500LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.57350 |