| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Mated Stacking Heights: | 6mm, 10mm, 14mm |
| Height Above Board: | 0.224" (5.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
91901-31231Storage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONAN HEADER ASSY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-124509LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $3.04990 |
![]() |
61082-041002LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN RCPT SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-084520LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.57350 |
![]() |
10124017-3131169LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 69POS. RECEPTACLE CONA |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10124017-3021125LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 25POS. RECEPTACLE CONA |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-124427LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.98074 |
![]() |
10137362-081429LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.51272 |
![]() |
10137362-081522LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.47320 |
![]() |
89646-021LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
80 POS. .050 VERT. RECPT-. ASSY |
In Stock: 0 $0.00000 |