| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SlimStack FSB5 203955 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 5mm |
| Height Above Board: | 0.114" (2.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2039550201Woodhead - Molex |
CONN RCPT 20POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
2039550601Woodhead - Molex |
CONN RCPT 60POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
245843054002829+KYOCERA Corporation |
CONN VERT-VERT RECPT 40POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
205061080052871+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
205061080051871+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
205061080052861+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
205061080051863+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145843054022829+KYOCERA Corporation |
CONN VERT-VERT PLUG 40POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
205061080052856+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
205061080052863+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |