| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5843, Kyocera |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 54 |
| Pitch: | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Pick and Place, Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 0.8mm, 1mm, 1.5mm |
| Height Above Board: | 0.026" (0.65mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
205061080052856+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
205061080052863+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
195078100000861+KYOCERA Corporation |
BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
295078100000861+KYOCERA Corporation |
BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
195078080000861+KYOCERA Corporation |
BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145805020000829+KYOCERA Corporation |
BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145078060000861+KYOCERA Corporation |
BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXT628124APanasonic |
CONN HEADER 28POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXT380224APanasonic |
CONN SOCKET 80POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXT436124APanasonic |
CONN HEADER 36POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |