| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P4S |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Header, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 36 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 1.5mm, 2.5mm |
| Height Above Board: | 0.049" (1.25mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
AXT528124APanasonic |
CONN SOCKET 28POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
0528371078Woodhead - Molex |
ASSEMBLY PLUG HOUSING |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
0534811679Woodhead - Molex |
ASSY PLUG HSG 0.635 160CKT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
0535511479Woodhead - Molex |
ASSY HSG PLUG 0.635 BTB 140CKT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
0535531078Woodhead - Molex |
ASSY PLUG HSG 0.635 100CKT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
0527600578Woodhead - Molex |
ASSY HSG 0.635 BTB 50CKT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
0535531679Woodhead - Molex |
ASSY PLUG HSG 0.635 160CKT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
0536252475Woodhead - Molex |
ASSEMBLY HOUSING |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
0528371279Woodhead - Molex |
ASSY PLUG HSG 0.635 120CKT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
0535531479Woodhead - Molex |
ASSY PLUG HSG 0.635 140CKT |
In Stock: 0 $0.00000 |