| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Microleaf 5061, Kyocera |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 80 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole, Press-Fit |
| Features: | - |
| Contact Finish: | - |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 12mm, 14mm, 15mm, 17mm |
| Height Above Board: | 0.343" (8.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
205061080052861+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
205061080051863+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145843054022829+KYOCERA Corporation |
CONN VERT-VERT PLUG 40POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
205061080052856+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
205061080052863+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD-BOARD 80POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
195078100000861+KYOCERA Corporation |
BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
295078100000861+KYOCERA Corporation |
BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
195078080000861+KYOCERA Corporation |
BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145805020000829+KYOCERA Corporation |
BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145078060000861+KYOCERA Corporation |
BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |