| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SlimStack FSB5 203956 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 30 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 5mm |
| Height Above Board: | 0.171" (4.35mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
SEAM8-20-S02.0-L-08-2-KSamtec, Inc. |
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH- |
In Stock: 0 $18.83000 |
![]() |
SEAM8-20-S02.0-L-10-2-KSamtec, Inc. |
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH- |
In Stock: 0 $21.39000 |
![]() |
SEAM8-30-S05.0-L-06-2-KSamtec, Inc. |
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH- |
In Stock: 0 $18.61000 |
![]() |
SEAM8-40-S02.0-L-04-2-KSamtec, Inc. |
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH- |
In Stock: 0 $18.83000 |
![]() |
SEAM8-40-S02.0-L-10-2-KSamtec, Inc. |
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH- |
In Stock: 0 $32.45000 |
![]() |
SEAM8-50-S02.0-L-04-2-KSamtec, Inc. |
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH- |
In Stock: 0 $21.39000 |
![]() |
SEAM8-50-S02.0-L-06-2-KSamtec, Inc. |
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH- |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
SEAM8-50-S02.0-L-10-2-GP-KSamtec, Inc. |
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH- |
In Stock: 0 $37.26000 |
![]() |
SEAM8-50-S05.0-L-08-2-KSamtec, Inc. |
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH- |
In Stock: 0 $34.39000 |
![]() |
AA01B-P030VA1-R3000JAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |