| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SEARAY™ SEAM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | High Density Array, Male |
| Number of Positions: | 500 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 10 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 10mm |
| Height Above Board: | 0.297" (7.54mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
AA01B-P030VA1-R3000JAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AA01B-P040VA1-R3000JAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AA01B-P050VA1-R3000JAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AA01B-P060VA1-R3000JAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AA01B-S030VA1-R3000JAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AA01B-S040VA1-R3000JAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AA01B-S050VA1-R3000JAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AA01B-S060VA1JAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AA01B-S060VA1-R3000JAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TX25-50P-23ST-H1EJAE Electronics |
CONNECTEOR |
In Stock: 0 $0.00000 |