| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P4 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 32 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 1.5mm |
| Height Above Board: | 0.052" (1.32mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
AXK8E3046WGPanasonic |
CONN HDR 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXK8E6446WGPanasonic |
CONN HDR 64POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
M402VF-3-010-03NRHarwin |
CONN RCPT 10POS SMD TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
M402VF-3-020-05NRHarwin |
CONN RCPT 20POS SMD TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
M402VM-3-010-04NRHarwin |
CONN PLUG 10POS SMD TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
M402VM-3-020-02NRHarwin |
CONN PLUG 20POS SMD TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
M402VF-3-038-05NRHarwin |
CONN RCPT 38POS SMD TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087060930868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 60POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087060230868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 60POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087010220868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 10POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |