| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5087, Kyocera |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 2mm |
| Height Above Board: | 0.061" (1.55mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
145087010920868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 10POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087020020868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 20POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087020025868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 20POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087020920868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 20POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087020925868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 20POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087030020868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087030920868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087030940868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087050020868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 50POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145087050920868+KYOCERA Corporation |
CONN PLUG 50POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |