| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit: | SPST-NO |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Current Rating (Amps): | 100mA (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 125 V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | Lever, Roller |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | PC Pin |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Operating Force: | 75gf |
| Release Force: | - |
| Pretravel: | - |
| Differential Travel: | - |
| Overtravel: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
V7-3E10E9Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 10A QC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
V7-3E13E7-000-1Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 10A |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
V7-3E17D8-428Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
SWITCH LIMIT SPDT 10A QC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
V7-3E37D8-126Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
SWITCH LIMIT SPDT 10A QC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
V7-3S17E9-263Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
SWITCH SIM ROLLER SPDT .1A QC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
V7-4A17E9B4-000-1Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 5A QC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
V7-5F37D9-000-1Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
SWITCH PIN PLUNGER SPST 3A QC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
V7-6A28D8C1-1Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
SWITCH PIN PLUNGER SPST 5A QC |
In Stock: 0 $0.00000 |
V7-7B37D8C4-732-1Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 11A 125V |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
V7-7G18D8Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
SWITCH PIN PLUNGER SPST QC |
In Stock: 0 $0.00000 |