| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Capacitance: | 6.2 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 300 V |
| Dielectric Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MIN02-002C7R5D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 7.5PF 0.5PF 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-002C8R2D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 8.2PF 0.5PF 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CD10CDO30CO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3PF 1PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CD10CDO30DO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3PF 0.5PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA010C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA020C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA030C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA040C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 4PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA050C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 5PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA060C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |