| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD10 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.142" (3.60mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.358" L x 0.189" W (9.10mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.331" (8.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC08CA010C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA020C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA030C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA040C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 4PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA050C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 5PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA060C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA080C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 8PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA080D-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 8PF 0.5PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA090C-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9PF 0.25PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA090D-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9PF 0.5PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |