| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272" L x 0.181" W (6.90mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.240" (6.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR07F113FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 11000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.25833 |
|
CMR07F123GODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 12000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.40167 |
|
CMR07F133JODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 13000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.40167 |
|
CMR07F912GODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.45667 |
|
CMR07F183GODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.47333 |
|
CD30FA363FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.036UF 1% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $48.67500 |
|
CD30FC303FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.03UF 1% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $48.67500 |
|
CD42FC623GO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.062UF 2% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $48.78000 |
|
CMR07F103JODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 10000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.81667 |
|
![]() |
CMR07F163GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $49.15800 |