| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1500 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.173" (4.40mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.331" L x 0.173" W (8.40mm x 4.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR07F822FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 8200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.15000 |
|
CD42FC683FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.068UF 1% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $48.18160 |
|
CMR03F331GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $48.24000 |
|
CMR07F113FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 11000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.25833 |
|
CMR07F123GODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 12000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.40167 |
|
CMR07F133JODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 13000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.40167 |
|
CMR07F912GODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.45667 |
|
CMR07F183GODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $48.47333 |
|
CD30FA363FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.036UF 1% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $48.67500 |
|
CD30FC303FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.03UF 1% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $48.67500 |