| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 9100 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.425" (10.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.791" L x 0.331" W (20.10mm x 8.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.882" (22.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF622GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $34.80857 |
![]() |
CDV30FF682GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $34.80857 |
![]() |
CDV30FF752GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $34.80857 |
![]() |
CDV30FF822GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $34.80857 |
![]() |
CMR06F302FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $34.82750 |
CD30FC273GO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.027UF 2% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $35.02500 |
|
![]() |
CMR07F103JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $35.05500 |
CMR07F512JODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 5100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $35.11250 |
|
CMR03F391GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $35.13111 |
|
![]() |
CMR06F392GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $35.13125 |