| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3900 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 1.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.799" L x 0.358" W (20.30mm x 9.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.890" (22.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR03F221GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 220PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $34.08556 |
|
![]() |
CD42FD333KP3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $34.14286 |
![]() |
CDSV30FF822JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $34.18111 |
![]() |
CMR06F392FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $34.20000 |
CMR07F682JODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6800PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $34.31375 |
|
CMR03F161GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 160PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $34.33333 |
|
CMR03F161GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 160PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $34.33333 |
|
![]() |
CDV30FJ392GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $34.35143 |
CD30FA333JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.033UF 5% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $34.42500 |
|
CD42FD393GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.039UF 2% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $34.45500 |