| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 1.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.791" L x 0.311" W (20.10mm x 7.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.882" (22.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FH242FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.66889 |
CMR06F332JODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.68636 |
|
![]() |
CDV30FK272GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.76444 |
CMR06F432JODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 4300PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.79400 |
|
![]() |
CDV30FF432JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.80222 |
CMR06F302GODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.81200 |
|
CD4FA152JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1500PF 5% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $25.85350 |
|
CMR03F221JOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 220PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $25.86636 |
|
![]() |
CDV30FJ332JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3300PF 5% 2000V RADIAL |
In Stock: 0 $25.87778 |
![]() |
CDV30FJ362JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.87778 |