| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3300 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.681" L x 0.291" W (17.30mm x 7.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.551" (14.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FK272GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.76444 |
CMR06F432JODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 4300PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.79400 |
|
![]() |
CDV30FF432JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.80222 |
CMR06F302GODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.81200 |
|
CD4FA152JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1500PF 5% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $25.85350 |
|
CMR03F221JOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 220PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $25.86636 |
|
![]() |
CDV30FJ332JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3300PF 5% 2000V RADIAL |
In Stock: 0 $25.87778 |
![]() |
CDV30FJ362JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.87778 |
![]() |
CMR04F241FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $25.90200 |
![]() |
CDV30FK222FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.91556 |