| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1500 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.339" L x 0.181" W (8.60mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR03F221JOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 220PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $25.86636 |
|
![]() |
CDV30FJ332JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3300PF 5% 2000V RADIAL |
In Stock: 0 $25.87778 |
![]() |
CDV30FJ362JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.87778 |
![]() |
CMR04F241FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $25.90200 |
![]() |
CDV30FK222FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.91556 |
![]() |
CDV30FK242FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.91556 |
CD42FD223GO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.022UF 2% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.91600 |
|
![]() |
CDV30FH302FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $26.01111 |
![]() |
CDV30FJ272FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $26.03000 |
![]() |
CDV30FH502JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $26.04889 |