| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 1.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.811" L x 0.382" W (20.60mm x 9.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.902" (22.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF252FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.61222 |
![]() |
CDV30FJ202FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.61222 |
![]() |
CDV30FK132FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.61222 |
![]() |
CDV30FH222FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.66889 |
![]() |
CDV30FH242FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.66889 |
CMR06F332JODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.68636 |
|
![]() |
CDV30FK272GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.76444 |
CMR06F432JODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 4300PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.79400 |
|
![]() |
CDV30FF432JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.80222 |
CMR06F302GODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.81200 |